Zadzwoń: +48 22 4244767

Malware czy jest się czego bać? i jak się zabezpieczenie

Internet wkroczyła już w nasze życie, lecz czy na pewno przyniósł same dobrodziejstwa. Wszyscy mamy świadomość zagrożenia w realnym życiu – nie zostawiamy otwartego mieszkania czy otwartego samochodu, jednak zagrożenie w wirtualnym świecie są bagatelizowane, a nawet ignorowane – myślimy że nas to zagrożenie nie dotyczy, bo co można ukraś z komputera przecież nic cennego nie mamy, nic co warto ukraść.

Wszyscy znamy zagrożenie jakim są wirusy, ale przecież każdy świadomy użytkownik się przed nimi chroni stosując antywirusy – czy to wystarczy czy jesteśmy już odpowiednio chronieni, czy nasze dane nasz komputer jest bezpieczny.

Dziś prawie już nie ma wirusów są raczej hybrydowe malware – a co to jest malware? Jest to oprogramowanie instalowane na naszym komputerze smartfonie bez naszej zgody a często bez wiedzy, oprogramowanie to może realizować różne szkodliwe funkcje.

Od łagodnych Wyświetlanie niechcianych reklam (ADWARE) Do drastycznych Zaszyfrowanie plików użytkownika w celu wymuszenie okupu Najczęstsze jednak będzie to potajemne wykradanie informacji z komputera czy smartfone i wykorzystywanie ich do różnych celów, miedzy innymi może być to uzyskanie dostępu do konta bankowego i jego opróżnienie – będzie to dotkliwa i realna strata chociaż zaistniała w świecie wirtualnym.

Dotkliwą i realna może być także kradzież tożsamości, czyli nielegalne uzyskanie poufnych danych ofiary, umożliwiających łatwą realizacje różnych przestępstw w jej imieniu i na jej koszt. Może to znacząc poważne kłopoty prawowitego właściciela tożsamości – czyż to nie są zagrożenie przed którymi chociaż powinniśmy próbować się chronić czy zabezpieczać   Antywirusy już nie wystarczą mitem jest ich skuteczność Czy jest czego się bać?

Dodaj komentarz

Ostatnie artykuły