Zadzwoń: +48 22 4244767

Platforma QNAP IoT Cloud

qnap bezpieczny nas

Już za dwa tygodnie, w czasie zbliżającego się spotkania NAS as Private IoT Cloud Platform QNAP zaprezentuje platformę w chmurze prywatnej do obsługi Internetu Rzeczy.

Rozpoczynająca się właśnie wokół nas kolejna rewolucja, polegająca na informatyzacji przedmiotów codziennego użytku i zmuszania ich do współpracy dla inteligentniejszego wspomagania naszych działań, wymaga zawsze węzłów wymiany informacji lub centrów zarządzających. QNAP chce odpowiedzieć na te potrzeby udostępniając QIoT Containers – rozbudowaną metodę wirtualizacji w oparciu o oferowane już przez siebie serwery NAS.

Dzięki aplikacji Container Station na NASach QNAP już teraz obsługiwane są różnorodnekontenery, jak Ponte, Node-RED, Kafka, Dashing, Freeboard, Redis, MongoDB, RabbitMQ, MariaDB i inne. Środowisko programistyczne pozwala na łatwe i szybkie ustawianie podstawowych komponentów i ich dalszą rozbudowę w celu obsługi szerokiej gamy urządzeń korzystających z IoT z poziomy serwera.

Na szczegóły rozwiązania i, miejmy nadzieję, prezentację rzeczywistego zastosowania, musimy poczekać do samego spotkania. NAS as Private IoT Cloud Platform odbędzie się w Centrum Konferencyjnym w Santa Clara (USA) w dniach 10 – 12 maja bieżącego roku.

Źródło: QNAP

Dodaj komentarz

Ostatnie artykuły