Zadzwoń: +48 22 4244767

Backup w chmurze dla firm

backup w chmurze dla firm

Nie martw się awarią ani kradzieżą nośników danych.

Rozpocząłeś własną działalność, zatrudniłeś kilku pracowników i przechowujesz dużą ilość wrażliwych danych na swoim komputerze. Teraz zapewne szukasz najlepszego sposobu by upewnić się, że Twoje dane są bezpieczne, nawet jeśli Twój sprzęt się zepsuje lub zostanie skradziony. 

“Ludzie dzielą się na dwa typy – tych, którzy backup już robią, lub dopiero robić będą.” Utrata danych to tylko kwestia czasu. Jeśli nie dotknęła nas jeszcze awaria systemu, atak złośliwego oprogramowania lub zwykły błąd, którego wynikiem było skasowanie istotnych dla nas plików, to możemy mówić, że jesteśmy szczęśliwi, lub dobrze przygotowani.

Oto najczęstsze przyczyny utraty danych:

Po prostu kradzież lub zgubienie laptopa

Według statystyk Gartnera, kradzież laptopa ma miejsce średnio co 53 sekundy.

Bądź ostrożny i nigdy nie zostawiaj swojego laptopa bez opieki. Zman wile przypadkó kradziezy laptopów z biura czy z samochodu

Koszty utraconego laptopa stanowią zazwyczaj tylko 20% całej straty. Pozostałe 80% stanowią koszty danych utraconych razem z laptopem.

Wirusy komputerowe

Wirusy komputerowe mogą być bardzo uciążliwe, jeżeli nie zabezpieczamy się przed nimi prawidłowo. Niestety to zagrożenie jest coraz poważniejsze, wirusy mogą zniszczyc twoje dane a nawet je zaszyfrować i w ten sposób tracisz do nich dostęp.  Oczywiście rekomendowanym rozwiązaniem jest instalacja dobrego programu antywirusowego na komputerze lub urządzeniu mobilnym i jego ciągła aktualizacja w celu zabezpieczenia się przed wirusami. Równie ważne jest regularne aktualizowanie systemu operacyjnego. Ale to może zmniejszyć ryzyka ale nie wyeliminuje go.

Przypadkowe usunięcie danych

Wielu ludzi przypadkowo usuwa swoje pliki z dysków twardych. Zaliczyć tu należy zarówno świadome, jak i nieświadome usunięcie plików. Niestety zdarzają się sytuacje sam spotkałem taką osobiście że użytkownik przechowywał ważne pliki w koszu – tak w koszu Windows

Awarie dysków twardych

Są to bardzo wrażliwymi urządzeniami i nieodpowiednie obchodzenie się z nimi może skutkować fizycznym uszkodzeniem sprzętu. Może to oznaczać utratę danych przechowywanych na dysku, bez możliwości ich odzyskania. Dyski twarde maja także swoja żywotność  i po pewnym czasie działania ich forma fizyczna ulega pogorszenie co może spowodować utratę danych.

Jak się zabezpieczyć jak się ustrzec – stare porzekadło brzmi lepiej zapobiegać niż leczyć w tym kontekście odzyskiwać dane, odtwarzać utracone dane. Backup w chmurze dla firm jest rozwiązań skutecznym bezpiecznym oraz optymalnym kosztowo.

 

Ale czy to jest bezpieczne!!!

Masz pełną gwarancję bezpieczeństwa dzięki szyfrowaniu plików na urządzeniu użytkownika jeszcze przed wysyłką.

Pliki, przesyłane za pośrednictwem aplikacji, szyfrowane są zawsze po stronie użytkownika niemożliwym do złamania algorytmem AES 256, wykorzystywanym między innymi przez wojsko. Backup w chmurze teraz jest bezpieczeniejszy.

 

Przesyłanie danych

Przesyłanie plików odbywa się z wykorzystaniem bezpiecznego protokołu SSL, który służy m.in. do zabezpieczania płatności bankowych.

 

Przechowywanie danych

Dane zapisywane są w dwóch niezależnych lokalizacjach w spełniającym najwyższe standardy bezpieczeństwa Centrum Danych na terenie Polski. Daje to pewność bezpieczeństwu twoich danych przechowywanych w chmurze.

 

Otrzymujesz wygodne w obsłudze narzędzie. Po dokonaniu odpowiednich ustawień kopie zapasowe wykonują się automatycznie, bez Twojej ingerencji.

 

Z Backup eXpert zabezpieczysz kompleksowo cenne firmowe dane przechowywane na laptopie, smartfonie czy tablecie. Dzięki funkcji synchronizacji swoje pliki masz zawsze w zasięgu ręki. Dodatkowo możesz się nimi dzielić łatwiej niż kiedykolwiek.

 

 

Dodaj komentarz

Ostatnie artykuły